Goodyear- Marka Elçileri Programı Başladı!

Goodyear Marka Elçileri programı

Goodyear- Marka Elçileri Programı

Proje paydaşlarının birbirlerini en doğru şekilde anlayarak konuya dair çözüm üretebilmeleridir. Biggloyalty projenin fikir aşamasından itibaren beklentileri anlayarak en uygun çözümleri bu program çerçevesinde sundu. Bu sinerji ile sektörümüzde bir ilk olan Goodyear Marka Elçileri programı hayata geçirildi.
Ne zamandan beri Biggloyalty ile iş birliği yapıyorsunuz?

Goodyear-Biggloyalty iş birliği 2013 yılına dek uzanıyor. Mevcut Goodyear Club çatımızı ise 2015 yılında hayata geçirdik.

Ne tür SADAKAT Programı uygulamalarınız var ? Hedef kitleleriniz ile hangi mecralar üzerinde bir araya geliyorsunuz ?

Biggloyalty ile iş birliğimiz kapsamında tüketici ihtiyacını göz önünde bulundurarak hayata geçirdiğimiz son tüketici kampanyalarıyla sunduğumuz avantajlar, markaya olan bağın güçlenmesine yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra Biggloyalty ile lastik sektöründeki bayi kanalına yönelik birçok uygulamada iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu sistem, Goodyear Club çatısı altında, Goodyear bayileri sadakat programını, bayilerin çalışanlarına yönelik uygulamaları, Tali Bayilere yönelik kampanyaları, Goodyear logolu ürün tedariğini ve 2021 yılı içerisinde lanse edeceğimiz Marka Elçileri projesini kapsıyor.

Çok uzun zamandan beri sadakat programları uyguladığınızı biliyoruz. Temel faydalarının yanı sıra, güncel olarak uyguladığınız programlar söz konusu olduğunda ilk başladığınız zamandan bu zamana ne tür farklılıklar oldu, ne tür ekstra kazanımlarınız oldu, sizden özet bir bilgilendirme rica edelim?

Goodyear-Biggloyalty iş birliği başladığı dönemde hem kanal da hem tüketicide beklentiler daha gelenekseldi. Tüketicilerin değişen tutum ve davranışları göz önünde bulundurulduğunda, karar verme süreçlerinde güvende hissetmek ve markanın kendisine sunacağı faydayı hayatına katmak istediğini biliyoruz. Bu nedenle son tüketici kampanyamızı mobil uyumlu goodyearclub.com web sitesi ile tasarlayarak, lastik satın alma yolculuğunda müşterilerimizin ihtiyacına hızlı cevap veren kampanyalar hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Hedef kitlelere baktığımızda örneğin Goodyear bayileri fiziki bir katalog içerisinden ürün seçerek programdan faydalanabiliyordu. Ancak özellikle 2015’den sonra hızlanan dijitalleşme, beklentileri de daha çok sanal ortama yönlendirdi.
Bu noktada yaptığımız tüm uygulamaları daha çok dijital dünyanın gerekliliklerine göre gerçekleştirdik. Bu bize daha hızlı çözüm üretmeyi ve sadakat programının uygulanabilirliği noktasında sürekliliği ve verimliliği getirdi
.

Goodyear Marka Elçileri programı örnek

Bu sorumuzu özellikle hedef kitleleriniz ve farklı farklı uyguladığınız loyalty kurgularınız açısından yanıtlarsanız seviniriz.

Biggloyalty ile birlikte hayata geçirdiğimiz son tüketici kampanyalarında belirlenen lastik kategorilerinde tüketicilerimizi hediye çeki ve servis çeki ile buluşturduk. Böylece lastik satın alım yolculuğunda Goodyear kullanıcılarını pazarlama kampanyalarımızın kampanya katılımcısı bayilerde faydası ile buluşturarak müşterilerimiz ile daha güçlü bir bağ kurduk.

Eklemek istediğiniz başka ne tür konular var?

Goodyear’ın ihtiyaçları çerçevesinde Biggloyalty’nin sağlamış olduğu uçtan uca hızlı çözümler ve sunduğu hizmetlerdeki sonuç odaklı yaklaşımlar sayesinde tüketicilerimiz ile daha güçlü bağ kuracağımız yeni proje fikirleri ortaya çıkıyor.

Yorumlar 0

Bir yanıt yazın

You must be logged in to post a comment.

United Arabic EmiratesDutchUSATurkey