Loyalty Nedir?

Kelime anlamı içten bağlılık olan ve bir kişiye, bir markaya, bir yaşam biçimine ya da çalışılan şirkete olan bağlılığı yansıtabilen loyalty nedir , taşıdığı güçlü anlamla çok önemli bir etkiye sahip. Bizim uzman olduğumuz loyalty konusu ise çalışanların, müşterilerin, bayilerin markalara, şirketlere duyduğu sadakat ve bağlılık…

Dijital yenilikler ve gelişen teknoloji ile birlikte önemli bir evrimden geçen sadakat programları, loyalty’nin en değerli anahtarı! Son kullanıcıya, bayilere ve çalışanlara yönelik yapılan sadakat programları, şirketlerin hedef kitlelerini iyi bir şekilde tanımalarına, ihtiyaç ve beklentilerini öğrenmelerine ve bunlar doğrultusunda onların motive edilmesine, ödüllendirilmesine ve tabii ki bağlılıklarının artmasına yardımcı oluyor.

Rekabetin fazlasıyla yüksek olduğu günümüz dünyasında şirketlerin olmazsa olmazı olan loyalty programları, şirketleri ve markaları başarıya ve hedefledikleri amaçlara ulaştırıyor. Doğru şekilde, doğru kanallar üzerinden, doğru zamanda ve doğru hedef kitleye yapılan sadakat uygulamaları, kısa süre içerisinde önemli bir etkileşim yakalıyor.

loyalty nedir

Bir taraftan dijital gelişmeleri kullanarak devrim yaratırken diğer yandan hedefindeki kitleyi yani çalışanları, son kullanıcıyı ya da bayileri duygusal anlamda yakalamaya çalışan uygulamalar, bu sayede bağlılık oranını yükseltiyor.

Özellikle tüketicilerin marka seçiminde büyük bir etkisi olan sadakat programları, ne kadar güçlü ve faydalı olursa tüketiciler tarafından o kadar fazla tercih ediliyor. Kişiselleştirilmiş hedeflerle birlikte ön plana çıkan duygusal sadakat, oyunun kurallarını değiştiriyor.

Bu durum; çalışanların şirkete duyduğu bağlılığı, iç iletişimi ve motivasyonu yükselten sadakat ve takdir programlarında da satışları, memnuniyeti ve bağlılığı arttırmak için sunulan müşteri sadakat programlarında da bayilere özel sadakat projelerinde de karşımıza çıkıyor. Benzersiz deneyimlerle zenginleşmesi gereken loyalty programlarında artı bir değer, fayda sunmak, rakiplerden farklılaşmak, kişilerin seçebileceği ödüller sunmak ve başta da belirttiğimiz gibi deneyim yaratmak çok önemli.

Hediye almayı, ödüllendirilmeyi tabii ki herkes seviyor ancak; ödüllendirme sadakat programı içerisinde ne kadar doğru yapılırsa elde edilen bağlılık o kadar uzun soluklu ve değerli oluyor. Bu nedenle kazandıkları puanları kullanmak istediklerinde seçkin ve kaliteli ürün seçenekleriyle karşılaşmak, zengin bir ürün grubu görmek, farklı seyahat ve deneyimler bulmak hedef kitlede olumlu bir algı bırakıyor.

Biggloyalty olarak müşterilere, bayilere, acentelere ve çalışanlara özel olarak yaptığımız loyalty programlarıyla; şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak sadakat projeleri hazırlayıp danışmanlık verebilir, raporlama ve analiz panelinin de dâhil olduğu bir yazılım desteği ve altyapı hizmeti sunabilir, mobilin gücünü kullanabilir, 30’dan fazla ana kategoride 25.000’i aşkın hediye seçeneği sunarak ödüllendirme konusunda şirketinize özel fırsat ve avantajlar yaratabiliriz.

Yorumlar 0

Bir yanıt yazın

You must be logged in to post a comment.

United Arabic EmiratesDutchUSATurkey