Mobil Sadakat Uygulamaları

Mobil Sadakat Uygulamaları

 

Çevremizi her geçen gün daha fazla kuşatan teknolojik gelişmeler ve mobil araçlar, tabii ki pazarlama çalışmalarını da evrimleştiriyor ve markaların mobil sadakat uygulamaları gibi belirli konulara daha fazla ağırlık vermelerine neden oluyor. Hayatımızın her noktasını kapsayan akıllı cihazlar üzerinden sadakat programı yapıldığında; müşterilere, bayilere ya da çalışanlara her yerde ve her zaman ulaşmak mümkün oluyor. Bu nedenle çok önemli bir araç haline gelen mobil sadakat uygulamaları, başarının anahtarını elinde tutuyor!

 

Sadık çalışanlar, müşteriler ve bayiler, şirketlerin en büyük değerleri arasında yer aldığından mobil uygulamalarla bu sadakati korumak ve yükseltmek gerekli. İletişimi güçlendiren ve günlük hayatın hızına ayak uyduran dinamik bir yapıya sahip olan mobil sadakat programları, interaktif bir ortam yarattığından hedef kitleyi daha çok kendine çekiyor. Kişiselleştirilmiş avantajlar ve deneyimler sunabilen mobil sadakat uygulamalarında; müşteriler, bayiler ya da çalışanlar -hedef kitleniz hangisiyse- yakın bir ilgi ile karşılaşıyorlar ve daha yakından takip ediliyorlar.

 

Tüm bu aşamalar sonucunda marka-şirket bağlılığı da artıyor. Rakip şirketlerle rekabet edebilmek ve üstünlük kurabilmek için mutlaka kullanılması gereken mobil sadakat uygulamaları, bağlılığın getirmiş olduğu sonuçlar neticesinde kâr oranlarını da yükseltiyor.

 

 

mobil sadakat, mobil sadakat uygulamaları

Etkili Bir Mobil Sadakat Uygulaması İçin Neler Yapmalı?

 

Verimli bir sonuç verebilmesi için teknoloji ve altyapı açısından güçlü ve inovatif olması gereken mobil sadakat uygulaması, ne kadar işlevsel ve hızlı olursa o kadar başarılı olur. Sosyal medya, mağaza, internet sitesi ya da mobil uygulama gibi temas noktalarında mevcut veya potansiyel müşterileri yakalayıp, kişisel bir deneyim sunarsanız her zaman bir adım önde olursunuz. Markalar her noktadan ulaşılabilir olmalı ki hedef kitleleri, her zaman ve her yerde onlardan haberdar olabilsin.

Mobil Sadakat programlarında CRM çok önemli olduğundan verilere gerekli yazılımlarla doğru şekilde sahip olunduğunda seçilen strateji de doğru şekilde ilerler. Bununla beraber gelişmiş bir müşteri hizmeti var olduğunda; müşteri ya da bayi- acente vb. bir sorunla karşılaştığında çözüm, hızlı ve doğru olarak sunulur.

Mobil sadakat uygulamalarından elde edilen sonuçların analiz aşaması da çok değerli olduğundan atılacak bir sonraki adıma ya da yapılacak bir sonraki projeye, bu değerlendirme ve ölçümlemeler ışık tutmalı. Sadakat çalışmalarının her birinde hedef kitleye fayda sağlamak çok önemlidir; eğer şirketler, onlarla bağ kurup, gerekli faydayı onlara vermezlerse sonuç başarısız olur.

Mesela büyük bir giyim markasından alışveriş yapan mevcut bir müşteriniz var ve onun artık hamile kıyafetleri aldığını tespit ediyorsunuz. Bu müşterinize özel olarak bebek kıyafetlerinde indirim yapıp, mobil uygulamalarla ona ulaşırsanız sadakat seviyesini bir anda yükselişe geçirirsiniz. Aynı zamanda bu fayda bir kerelik bir şey olmamalı ve sık sık farklı şekillerde tekrarlanmalı ki müşteri-bayi sadakati sürekli hale gelsin.

 

Mobil sadakat programlarının en büyük aracı olan mobil cihazlar, geniş ve sınırsız bir dünya sunduğundan aklınıza gelecek pek çok şeyi gerçekleştireceğiniz bir zemin yaratır.

Marka bağlılıklarını ödüllendiren mobil sadakat uygulamaları sayesinde hedef kitlenizi heyecanlı tutup, istediğiniz şekilde davranmaya ikna ederek satışları arttırabilirsiniz. Ödül, puan ve promosyon seçenekleriyle zenginleştirilebilen sadakat çalışmalarında müşterileri; mağazada check-in yapmaya, size özel hashtag kullanarak sosyal medyada paylaşımda bulunmaya ya da mobil uygulamayı kullanarak alışveriş yapmaya yönlendirebilirsiniz.

 

Kendi kayıt ve ödül yapısı ile müşteri sadakati sunan bir çözüm ortağı olan Biggymobil’i tercih ettiğinizde, tüm platformları size özel geliştirebilir, kampanyaların başarı oranlarını arttırabilir, müşterilerin daha yakından takip edilip marka bağlılıklarının ödüllendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

English