Marshall Sadakat Programı

http://www.marshallpuan.com alan adı üzerinden KULÜP ve ÖDÜL PUAN uygulaması hizmetleri sunduğumuz MARSHALL SADAKAT PROGRAMI yöneticisi Nedim TİKEN ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik, programın hedeflerini ve beklentilerini sorduk.

Nedim Bey, öncelikle bu kadar yoğun bir iş döneminde söyleşi talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bu yeni programınızda BIGGLOYALTY ile ne zamandır çalışıyorsunuz?

Yaklaşık 2 yıl diyebiliriz.

Ne tür SADAKAT Programı uygulamalarınız var ? Hedef kitleleriniz ile hangi mecralar üzerinde bir araya geliyorsunuz ?

Yaşam alanlarını renklendirirken bizleri bu yolculukta müşterilerimizle buluşturan iki önemli adım var; biri satış noktalarımız diğeri de boya ustalarımız. Bu adımların her ikisi için de farklı sadakat programını yürütmekteyiz. Böyle bir dönemde onlarla en çok dijital platformlar aracılığıyla iletişim kurabilmekteyiz.

Çok uzun zamandan beri Sadakat programları uyguladığınızı biliyoruz. Temel faydalarının yanı sıra, güncel olarak uyguladığınız programlar söz konusu olduğunda ilk başladığınız zamandan bu zamana ne tür farklılıklar, ne tür ekstra kazanımlarınız oldu, sizden özet bir bilgilendirme rica edelim?

Sadakat programı, perakende kanalı olan hemen her firma için vazgeçilmez bir iletişim aracıdır. Bu programı yapmış olmak için yapmak ve en yüksek faydayı hem firmanız hem de müşteriniz için sağlamak konusunda iki ayrım var. Elbette ilki hiçbir işe yaramaz. Sanal Mağaza bu işi çok profesyonel bir şekilde yürütmekte. İşin sahibi firmanın beklentisini anlamak, hizmet sunulan müşteriye en yüksek faydayı, en sorunsuz, en hızlı bir şekilde ulaştırmak, firma ve müşteri arasındaki bağı kuvvetlendirmekte. Bu hususların yanısıra müşterinin isteklerine cevap verebilme ve olası sorunları çözebilme kabiliyeti bu anlamda Sanal Mağaza’yı farklılaştırıyor. Kullanıcıların kolay ulaşabilme, avantajlı teklifler ile daha mutlu olduklarını söyleyebilirim. Ayrıca yönetim açısından bizlere operasyonel olarak hiçbir iş kalmadı diyebilirim. Geriye sadece çıktıları değerlendirmek ve bir sonraki yıl daha yüksek nasıl fayda sağlayabiliriz diye beyin jimnastiği yapmak kalıyor.

Biggloyalty ‘ nin bu projede size sağladığı desteklerden söz eder misiniz ? Bu sorumuzu özellikle hedef kitleleriniz ve farklı farklı uyguladığınız loyalty kurgularınız açısından yanıtlarsanız seviniriz.

Operasyonel destek, raporlama, analiz, yeni öneriler, fiyat avantajlı ürünler, tüketiciler ve yöneticiler için programın kullanım kolaylığı, taleplere karşılık “bu olmaz” demek yerine “nasıl yapabiliriz” yaklaşımına sahip bir firma.

Yeni sürprizler yeni kampanya kurgularınız var mı ?

Yeniliklere her zaman açık bir firmayız. Sene sonuna doğru daha da yoğunlaşan talepleri güçlendirmek siz ve bizim elimizde.

Eklemek istediğiniz başka ne tür konular var ?

Alışagelmiş işler belli bir düzendeyken yıllarca aynı şekilde yapılmaya devam edebilir. Bu ancak ve ancak deneyim kazandırır. Yeni adımlar atmak, yeni kararlar vermek, inovasyona açık olmak ancak cesurların işidir. Bunu yapmadan bir büyüme beklenmezken, aynı zamanda yalnızca mevcut düzende devam eden işlerin bir gün yok olabilme ihtimalini de unutmamak gerekir. Bu sebeple deneyime cesaret eklemeyi güzel bir yemeği tamamlayan dengeli bir şaraba benzetiyorum.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

United Arabic EmiratesDutchUSATurkey