E.C.A’nın Tercihi Biggclub!

E.C.A CRM ve Sistem Şefi Mustafa Dilek, şirket içerisinde kullandıkları Biggclub bayi ödüllendirme ve sadakat uygulamasını anlattı!

  • Ne zamandır Biggclub bayi ödüllendirme ve sadakat uygulamasına şirketinizde yer veriyorsunuz? Bu programı kullanmaya nasıl karar verdiniz, süreç nasıl gelişti?

2019 yılı itibariyle Biggclub bayi ödüllendirme ve sadakat uygulaması ile tanıştık. Firmanızın sektöründe eski ve öncü olmasının, dünya pazarına açılıyor olmasının, referanslarının ve dijital dünyaya yatırım yapıyor olmasının karar vermemizde rol oynadığını söyleyebilirim. Tabii insan faktörünü de atlamamak gerekir; özellikle sürecin başlangıcında çalışanların samimi yaklaşımları da Biggclub’ı tercih etmemizde önemli bir etken oldu.

Biggclub bayi sadakati
  • Bu çalışmalara başladıktan sonra şirketinizin, markanızın ve bayilerin gördüğü faydalardan, nelerin değiştiğinden kısaca bahsedebilir misiniz?

Daha önce kullanmış olduğumuz programa göre daha kullanışlı, esnek ve yeni modüllerin olduğu bir uygulama ile bayilerin karşısına çıktık. Uygulamanın değişime ve gelişime açık olması da geleceğe dair ümit vermekte ve bayiler üzerinde olumlu etki sunmakta.

  • Bayilerin sadece yapmış oldukları satın almalar ile değil aynı zamanda anket yanıtlayarak, video seyrederek ya da sosyal medyada paylaşım yaparak da puan kazanmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bayiler bu uygulamadan memnunlar mı, ilgi nasıl?

Barkod girişi dışındaki diğer puan kazandıran modüller sayesinde sayfanın daha fazla ilgi çektiğini söyleyebilirim. Bu modüller sayesinde önemli CRM verileri elde edilebiliyor. Mobil uygulama da devreye alındığında bayilerle daha hızlı ve etkin iletişim kurulabiliyor. Aynı zamanda puan kazandıran farklı uygulamalarda olduğu gibi anlık mesaj, bildirim gönderme vb. kanallarla bayilerle iletişimin kuvvetlenmesi sağlanıyor.

  • Markalar neden bu tarz sadakat programlarını kullanmalı, önerileriniz ya da eklemek istediğiniz şeyler olur mu?

Bayi kanalı ile olan iletişimini kuvvetlendirmek adına bu tarz programlar mutlaka kullanılmalı. Ayrıca bu uygulamalar, çeşitli modüller aracılığı ile müşterinin beklenti ve ihtiyaçlarını tespit ederek, cevap verebilecek tedbirleri alma konusunda fayda sağlamaktadır. Sadakat programları, eldeki verilerle beraber bu yolda beraber yürüyerek bağlılığı artırmak adına etkili olmaktadır.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

English