Dijital Takdir ve Teşekkür Uygulamalarının Önemi

Verimlilik ve performans, ekibin tüm üyelerinin motivasyonuna bağlıdır. Ekip üyelerinin verimliliğini ve performansını baz alan dijital takdir ve teşekkür uygulamaları ile, çalışanların başarısını ön planda tutarak bireysel motivasyonu sağlayabilirsiniz. Kendini kuruma ait hisseden ve başarılarının karşılığını alabildiğini düşünen çalışanların iş ile alakalı motivasyonları arttıkça, firmanızın müşterilerinin sunduğunuz hizmet/ürün karşılığındaki memnuniyeti de artacaktır.  

  1. Takdir ve Teşekkür: Takdir edilen her birey, davranışını pekiştirmeye meyillidir. Takdir edildiğini hisseden birey, kendini ekibin bir parçası olarak hisseder ve ekibin başarılarına ortak olmak için gayret eder. Bu durumu pekiştirmek için ve ekip üyelerinin motivasyonunu doğru şekilde yönlendirebilmek için takdir ve teşekkür uygulamalarının şirketlerce benimsenmesi gerekmektedir. Bu sayede çalışanlarınızı mekan bağımsız bir şekilde doğru hedeflere kanalize edebilir ve şirketinizin verimliliğini bu sayede artırabilirsiniz. 
  1. Sosyal Tanıma: Her bireyin kendini tanıması önemlidir. Aynı şekilde bireyin şirket tarafından tanınması, organizasyon işlevselliğini artırmak için önem arz etmektedir. Sosyal tanıma sayesinde ekip üyesi bireylerin motivasyonlarını anlayabilirsiniz. Her çalışanın farklı motivasyon kaynakları olabilir. Bu yüzden bireyleri, kendi motivasyon kaynaklarına göre ödüllendirmek onların başarılarını yüksek oranda artıracaktır.  
  1. İç Motivasyon için Destek: Ekiplerinizde ve çalışanlarınızda iç motivasyonu artırmaya öncelikli olarak organizasyon şemasının tepesinden başlamalısınız. Şirket yöneticileri, patronlar tarafından desteklenmeli ve sorumluluk almaları için teşvik edilmelidir. Güven duygusunu ve şirket içerisindeki değerini hisseden yöneticiler, alt ekiplerin de bu şekilde motive olmasını sağlamalıdır. Bu sayede bu motivasyonun şirket yapısında doğru şekilde yayılımını sağlamış oluruz.  
  1. Esnek Yan Haklar: Çalışanların kendi yan haklarını seçebilme özgürlüğü, şirketlerin motivasyon uygulamaları arasında önemli bir yere sahiptir. Çalışanların kendi yaşam standartlarına ve beklentilerine uygun bir yan hak tercih edebiliyor olması, çalıştığı pozisyona olan bağlılığını pekiştirmekte ve o işle alakalı motivasyona olumlu etki etmektedir.  
  1. Kurum Kültürü: Kurum kültürü şirket çalışanlarının şirket hakkındaki düşüncelerini ve haliyle çalışma biçimini etkileyen en önemli unsurlardan birisidir. Kurum kültürünü besleyecek stratejiler olmadığı takdirde, çalışanlar kendilerini bir yapının parçası olarak hissedemeyebilir ve bu da çalışan motivasyonunu ciddi oranda etkileyen değişkenlerden birisidir. Kurum kültürünün pekiştirilmesi için sağlam stratejiler oluşturulmalı ve bu stratejilere çalışanlar ortak edilmelidir. Çalışan takdir ve teşekkür uygulamaları sayesinde kurum kültürünün oluşması için bireylerin iş ile alakalı motivasyonları desteklenmektedir.  

Biggstars, çalışanlarınızı sosyal tanıma ile anlamanızı sağlayan, ekiplerin motivasyonlarını artıracak bir çalışan takdir ve teşekkür uygulaması olarak öne çıkıyor.   

Ekiplerin ya da bireylerin çalıştıkları proje kapsamında tebrik edildiği, olumlu görüşlerin paylaşıldığı, performansa göre ödüllendirilebildiği Biggstars, 25 binin üzerinde ürün ve hizmet içeren ödül seçenekleri ile kurum kültürünü pekiştiren ve çalışanlarınızın kendini özel hissetmesini sağlayan bir çalışan takdiri ve teşekkür uygulamasıdır. Mobil ve web ortamında çalışabilen uygulamaları, raporlama modülleriyle çalışanların ve yöneticilerin her an her yerden erişebildiği Biggstars’ı keşfetmek için tıklayın: www.biggstars.com

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

United Arabic EmiratesDutchUSATurkey