Çalışan Sadakat Programı

Günümüzde gelişen ve gelişmekte olan şirketler iş imkânlarını arttırmıştır. Artan bu imkânların yanı sıra müşterilerin ve de çalışanların talepleri doğru oranda artmaktadır. Gelişen bu iş dünyasında şirketlerin kendilerini aynı şekilde geliştirmeleri önemlidir. Bir diğer önemli olan nokta ise şirketin bu gelişmeyi sağlamasında kendi çalışanlarının rolüdür. Çalışanların işverenlerinin gelişmesinde etkileri fazlasıyla mevcuttur. Şirketi bir ev gibi düşünürsek, çalışanlar şirket içerisindeki ailedir. Evin mutluluğu, içerisinde yaşayanların mutluluğuna bağlıdır. Şirketler büyümelerini ve gelişmeyi sağlamak için çalışanlarının değerini unutmazlar. Onları mutlu etmenin yolu da işte bu noktada Çalışan Sadakat Programı konusunda geçmektedir.

Çalışan Sadakati nedir?

Çalışan Sadakat Programı ile birlikte şirketler ya da diğer işverenler çalışanlarına değer verdiklerini göstermek için bunu bir araç olarak kullanırlar. Onları önemsediklerini çalışanlarına en iyi şekilde hissettirirler. Çalışanları takdir etmenin önemli bir aracı olan Çalışan Sadakat Programı ile işten ayrılma oranlarının azaldığı, çalışanların daha mutlu çalıştığı ve iş yerine bağlılığın arttığı gözden kaçmaz bir gerçektir. Çalışanlar, Çalışan Sadakat Programı sayesinde kendilerine değer verildiğini hisseder. Önemsendiğini bildiği bir işyerinde olmaları, çalışanların kendilerini daha rahat ve güvende hissetmesini sağlar. Güven ortamının oluşması hem işveren hem çalışan olmak üzere iki taraf için de güvenli bir geleceğin temellerini oluşturur. Çalışan Sadakat Programı sadece maaş bazlı çalışan bağlılığının değil, çalışanların iş yerlerini benimsemesinde, işine bağlanmasında, efektif bir çalışma gerçekleştirmesinde, işini en iyi şekilde yapmaya teşvik edici bir etki sağlar. İsteğe ve işverenin amacına uygun farklı Çalışan Sadakat Programları ile birlikte hem işverenin istekleri hem de çalışanların iş hayatlarının daha renkli hale getirilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca bu hizmetler sayesinde çalışanların işyerlerindeki çalışma istekleri ve azimleri artmaktadır. Bu durum şirket açısından şu açıdan önemlidir; çalışanlar işlerine daha hırslı devam eder, işyerinin çalışması ve temposu hızlanır, hızlı çalışan işyerine hızlı gelişme sağlar, işverenin kârı artar. Çalışan açısından şu noktalarda önemlidir; çalışan aldığı ödüller ve takdir sayesinde daha mutlu olur, mutlu çalışan efektif çalışandır, mutlu olduğu işyerini bırakmak istemez, işyerine bağlılığı artar, işine özeni artar, işinde en iyisi olmaya çalışır, hata oranını en aza indirir, bunun gibi etkiler işyerinde iyi yerlere gelmesini sağlar.

Görüldüğü üzere Çalışan Sadakat Programı hem işveren için hem de çalışan için önemli bir programdır. İki tarafın mutlu iş hayatları olmasına ön ayak olur. Ayrıca işveren ve çalışanların birbirlerine daha fazla güvenmesi ile birlikte sağlam bir çalışma ortamı oluşturur. Detaylı bilgi için hemen ulaşın!

Linkedin hesabımızı takip edebilirsiniz.

Yorumlar 0

Bir yanıt yazın

You must be logged in to post a comment.

United Arabic EmiratesDutchUSATurkey