Bayiler ve Satış Ekipleri İçin En İyi Ödüllendirme Seçenekleri

Bayiler ve Satış Ekipleri İçin En İyi Ödüllendirme Seçenekleri

Şirketler, doğru yönlendirmeler sayesinde satış ekiplerinin, bayilerin sıkı bir şekilde çalışmalarını sağlayabildiğinden başarılı sonuçlar elde edebilmek için şirketlere büyük ve önemli görevler düşüyor. Yoğun dönemlerde gösterilen dikkat etme, özveri gösterme, takdir etme eylemleri tüm zamana yayıldığında bu durum, bayilerin ya da satış ekiplerinin işlerine daha fazla ilgi duymalarına ve daha bağlı hissetmelerine yardımcı olabiliyor.

 

satıs ekiplerini ödüllendirme

 

Kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak için satış teşvik programının bir parçası olarak onları ödüllendirmek çok etkili olduğundan verdiğiniz ödüllerle çalışanları motive şekilde, daha fazla çalışmaya ve yüksek satış hedefleri elde etmeye yönlendirebilirsiniz.

 

Peki, bunu sağlarken en iyi ödüller neler olmalı?

Satış gibi hızın ve hareketin hâkim olduğu ortamlarda, anında verilebilen ödülleri kullanmak iyi bir fikir olabilir. Mesela yoğun bir günde en çok satışı yapan bayi ya da oradaki satış personeli tespit edilip, özel bir ödüllendirme platformu üzerinden belirlenen hediyenin anında verilmesi sağlanabilir.

 

Anında kullanabilmesini sağlamak için bu ödülü, dijital bir hediye çeki ya da indirim kuponu olarak düşünebilirsiniz. Basit ama etkili bir ödül haline gelebildiğinden fazlasıyla tercih edilen ve karşı tarafta olumlu bir etkiye sahip olan bu ödüllendirme çeşidi, bayilerin motivasyonunun ve performansının anında ve hızlı bir şekilde yükselmesine yardımcı olacaktır.

 

Nakit bonus teklif etmek, kimi zaman daha cazip gibi görünse de paranın günlük giderler ve faturalar arasında kaybolma riski daha fazla olacağından ödülün etkinliği de azalır. Bu nedenle farklı ödüllendirme yöntemleri kullanmak daha sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlar. Doğru ödüller aracılığıyla bayilere ya da satış ekiplerine sergiledikleri sıkı çalışmalardan dolayı teşekkür edebilir ve onlara verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz. Teşvik ödüllerini öne çıkarmak için bir şema oluşturup hedef tutturulduğunda kazanılacak ödülleri belirtebilir ve bu sayede motivasyonlarını arttırabilirsiniz.

 

Bayiler için teknolojik ödüllerin ayrı bir cazibesinin olduğu gerçek! En son çıkan teknolojileri takip etmeyi ve kullanmayı seven satış personelleri için yeni bir cep telefonu, dizüstü bilgisayar, tablet harika bir hediye olacağından satış kotalarına ulaşmalarını hızlandırmak için bu gibi teknolojik ürünleri kullanabilirsiniz.
Aynı şekilde seyahat ve deneyim odaklı ödüllendirme yöntemleri de bayi tarafında olumlu bir etki bırakıyor.

 

Bunu bir hafta sonu tatili, rahatlatıcı bir spa deneyimi ya da lüks bir restoranda akşam yemeği olarak düşünebilirsiniz. Özellikle yoğun bir satış ya da kampanya döneminden sonra biraz rahatlamaya ihtiyaç duyan bayiler, bu tarz ödüllerle enerji toplarlar. Gösterdikleri performanstan dolayı takdir edilen satış temsilcileri, daha çok çalışmak için teşvik edilirler.

 

Puan sistemi üzerinde bayilerin istedikleri, ihtiyaç duydukları ödülü, hediyeyi seçebilmelerine imkân tanıyan bir ödül puan sitesine sahipseniz buradaki ödül ağı ne kadar geniş, kapsamlı, seçkin ve kaliteli ürün gruplarından oluşursa bayi sadakati o kadar uzun soluklu olur. Bu nedenle bayiler şirketinize özel ödüllendirme sitesini ziyaret ettiklerinde içerisinde beyaz eşya da cep telefonu da seyahat ya da eğitim de bulabilmeliler.

 

Biggclub olarak bayiler için ödüllendirme, kampanya ve içerik yönetim programları oluşturarak bayilerin, satış ekiplerinin motivasyonunu yükselten, onları ödüllendiren ve sadakat düzeylerini arttıran uygulamaları hayata geçirebilmekteyiz.

 

Gerçek zamanlı ödüllendirme ve kampanya yönetimi uygulaması ile ön planda olan Biggclub, tek bir sayfadan kampanyalara ve içeriklere erişilmesine ve yönetilmesine imkân tanıyan yazılım ile elde edilen verilerin değerlendirilmesini ve buna göre aksiyon alınmasını kolaylaştırıyor.

 

Biggclub, aynı zamanda 30 ana kategorideki zengin ödül skalası ile global bir ödül puan uygulaması olan Biggrewards ile entegre olarak çalışıyor. Bu sayede, 25.000’in üzerinde ürünü kapsayan 850’den fazla markaya ait ödüllendirme seçeneği, hediye çeki ve özellikle seyahat ve deneyimler bölümleri ile bayilere eşsiz bir ödüllendirme deneyimi yaşatıyor.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

English