Bayi Ödüllendirme ve Kampanya Yönetiminin Avantajları

Bayi Ödüllendirme ve Kampanya Yönetiminin Avantajları

 

Bayiler, markaları temsil etmesi ve müşterilerle birebir iletişim içerisinde olması açısından çok önemli bir konuma sahip olduğundan, günümüz dünyasında bütün şirketlerin bayi sadakat programlarına yer vermesi gerekiyor. Şirketleri başarıya ulaştıran, sadık müşterilerin oluşmasında büyük bir etkiye sahip olan bayiler, markaların sahadaki temsilcisi olarak hayati bir sorumluluk taşıyor. Tüm bu sebeplerle bayilerin çeşitli kampanyalarla motive edilmesi ve ödüllendirilmesi lazım ki hem satışlar ve şirketlerin kârı artsın hem memnun müşteri oranı yükselsin.

 

Şirketlerin temeli olan ve her zaman takip edilmesi gereken bayi zincirinin büyümesi ve başarılı olması aynı şekilde markanın büyümesi ve başarılı olması anlamına geldiğinden her şirket, bayi sadakat programlarıyla güçlü bir bayi ağı kurmalı.

 

bayi sadakat, bayi sadakat programları, ödül , ödüllendirme

 

 

Büyük ya da küçük tüm şirketlerin önem vermesi gereken bayi sadakati ve ödüllendirme programları, markayla bayi arasındaki iletişimi ve etkileşimi de arttıracağından güven duygusu üzerine kurulu sağlıklı bir ilişki ortaya çıkacak ve bu durum, satışları pozitif yönde etkileyecektir. Bayilerin, sağlam ve büyüyen bir müşteri tabanına sahip olmaları, bayilerin büyümesine yardımcı olurken markaların en önemli kaynağının da artması anlamına gelir. Büyümeyi ve ilerlemeyi sürekli hale getirmek için bayi ve acentelerin sadakat ve satış performanslarını yükseltmeyi sağlayan bir bayi ödüllendirme, kampanya ve içerik yönetim programına yer vermek gerekiyor.

Bu amaca hizmet eden bir uygulama olan ve Türkiye’nin her yerindeki sadakat kulübü üyelerini bir araya getiren Biggclub, şirketlere rekabet üstünlüğü kazandırmak için çalışıyor.

 

 

Tek bir platformdan yönetime izin vermesiyle fonksiyonel bir sisteme sahip olan Biggclub bayi ödüllendirme platformu, gerçek zamanlı kampanyalar oluşturulmasına, içeriklere erişilmesine ve yönetilmesine imkân tanıyor. Bu sayede bayi eğilimleri ölçülebiliyor, bayi profili çıkarılıyor ve bayilerin hedefe ulaşmasına yardımcı olunuyor.

İster yeni ürünler lanse edilmek istendiğinde ister satışı az olan ürünler öne çıkarılmak istendiğinde bayi genelinde ya da özelinde kampanyalar çıkartabilen Biggclub, ürünleri daha iyi fiyattan alabilme tarzında artılarla bayilere birçok avantaj sunuyor.

 

Biggrewards ödül puan harcama portaline entegre olarak çalışması sayesinde bayi ve acentelerin verimlilikleri üzerinden ödüllendirilmesini sağlayan Biggclub’ın bu özelliği şirketlerin isteklerine göre özelleştirilebiliyor.

850 marka, 30 ana kategori ve 25.000’den fazla ürün içerisinden bayilere özel seçimler yapabilir ve bayileriyle olan etkileşimi yukarıya taşıyabilirler. Pazar payını ve müşteri sayısını arttıran bu modül sayesinde şirketlerin hedeflerine ulaşması kolaylaşıyor.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

English